Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
zapornik (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
Moški
33 %
Ženski
67 %
Deleži rabe besede zapornik (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda zapornik (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (33,33 %) in ženski spol (66,67 %).
Raba besede zapornik (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zapornik (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (142,7) in podpovprečno v zasebnih (64,3). V razvedrilnih in nezasebnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Raba besede zapornik (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zapornik (samostalnik) pojavlja glede na izobrazbo govorca na naslednji način: nadpovprečna pri govorcih s srednješolsko izobrazbo (101,3) in podpovprečna pri govorcih s fakultetno ali višjo izobrazbo (73,6) in z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo (52,4). Pri govorcih z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Najpogostejše oblike besede zapornik (samostalnik)
Najpogostejše oblike besede zapornik (samostalnik) v korpusu Gos so zapornikov, zapornike, zaporniki, zapornika in zapornik.
Raba besede zapornik (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zapornik (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v radijskih oddajah (369,3) in podpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (59,6) in spletni komunikaciji (79,3). n/a
no ampak za ta za konec tega prvega dela nam pa le povej koliko provzoprov je eee zapornikov v Sloveniji slišimo da so ti eee zapori prezasedeni da od tod izvira tudi marsikatera težava
informativno-izobraževalni, 2009-08, Gos
ampak to je tudi zato ker ker eee eem sodišča ne nnn v taki meri ne predpisujejo kot bi lahko ne in glede na to da si je tudi ministrstvo za pravosodje postavilo cilj zmanjšati število zapornikov razbremeniti eem eee paznike
informativno-izobraževalni, 2009-07, Gos
ovi si daš tetovirati kok so negda mejli krugle na nogah ka so nej mogli zaporniki istupati ko klancih trnje ne
zasebni, 2009-07, Gos
zapornik
zasebni, 2021-02, Artur-N
en drug zapornik k je bil kasneje spuščen in je bil v zaporu trideset let že
zasebni, 2021-02, Artur-N
političnega zapornika ?
informativno-izobraževalni, Artur-P
glede preverjanja ko se zaporniki vračajo ee nazaj v zapor
informativno-izobraževalni, Artur-P
in zej bi pa še mi pod točko de napisali kaj mislite kakšna so bila zapornikov ?
informativno-izobraževalni, 2009-11, Gos
Raba besede zapornik (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zapornik (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (290,9) in Neznano (138,1) in podpovprečno pri govorcih starih 30 do 59 let (39,9) in 18 do 34 let (31). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 138,1. Pri govorcih starih 10 do 18 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Število pojavitev besede zapornik (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda zapornik (samostalnik) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz Koroška;podravska regije (2 pojavitvi), sledijo govorci iz gorenjske regije (2) in pomurske regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz podravske regije, koroške regije, savinjske regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, osrednjeslovenske regije, primorsko-notranjske regije, goriške regije in obalno-kraške regije.