Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
zahteva (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
imamo neke zahteve
informativno-izobraževalni, Artur-P
eee z zahtevo po uporabi spletnih učilnic eee spletna pošta je bila səveda tudi že prej v uporabi
https://nas.cjvt.si/index.php/apps/files/?dir=/ASR/JavniGovor/JavniGovor-01-FERI-IzvorniPosnetki-bkp&fileid=1452584, informativno-izobraževalni, 2021-04, Artur-J
tako da smo v globalu eee zadovoljni smo pa seveda pri naših zahtevah morali odstopiti od marsikakšne zahteve glede na razmere v katere prihajamo in naša stranka ni tista ki bi eee tukaj rušila državne finance za vsako ceno pač pa bo morala upoštevat objektivne možnosti
informativno-izobraževalni, 2009-10, Gos
zahteve na ustaunəm sodišču in
informativno-izobraževalni, Artur-P
dne sedmi enajsti dva tisoč osəmnajst kot matično delouno telo obraunaval zahtevo držaunega sveta
informativno-izobraževalni, Artur-P
staukoune zahteve
informativno-izobraževalni, Artur-P
eee druga stvar je fasada fasada kot taka seveda nnn ne trenutno ne ustreza že z… sedanjemu eee sedanjemu bi reku eem sedanjim zahtevam za obnovljive vire energije in sedanjim eee zahtevam za energetsko učinkovitost zgradb
nezasebni, 2010-04, Gos
zahtevami v təm dokumentu strinja
informativno-izobraževalni, Artur-P
Število pojavitev besede zahteva (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda zahteva (samostalnik) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz osrednjeslovenske regije (9 pojavitev), sledijo govorci iz podravske regije (7), Osrednjeslovenska;jugovzhodna Slovenija regije (2), savinjske regije (1), Podravska;savinjska regije (1), goriške regije (1) in gorenjske regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz pomurske regije, koroške regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, primorsko-notranjske regije in obalno-kraške regije.
Raba besede zahteva (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zahteva (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih Neznano (196,8) in podpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (22,1), 30 do 59 let (32,3) in 18 do 34 let (12,5). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 196,8. Pri govorcih starih 10 do 18 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Deleži rabe besede zahteva (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda zahteva (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (69,66 %) in ženski spol (30,34 %).
Moški
70 %
Ženski
30 %
Raba besede zahteva (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zahteva (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (161,6) in podpovprečno v razvedrilnih (12), nezasebnih (53,3) in zasebnih (4,3).
Raba besede zahteva (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, beseda zahteva (samostalnik) pri nobeni ravni izobrazbe govorcev ne izkazuje nadpovprečno tipične rabe v korpusu. Vrednosti: Fakulteta ali več (39,7), Višja ali visoka šola (5,3) in Srednja šola (10,2). Pri govorcih z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Najpogostejše oblike besede zahteva (samostalnik)
Najpogostejše oblike besede zahteva (samostalnik) v korpusu Gos so zahteve, zahtevo, zahteva, zahtevam, zahteu, zahtevi, zahtevami, zahtev, zahtevah in zəhteve.
Raba besede zahteva (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zahteva (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (128,2) in podpovprečna v radijskih oddajah (33,6), televizijskih oddajah (39,7), telefonskih pogovorih (80,8) in spletni komunikaciji (64,1).