Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
zaščita (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
kot pa odločanje nə področju ukrepo zə začito otrok
informativno-izobraževalni, Artur-P
kar se tiče vzpostavitve zaščite po cepljenju običajno imunski e torej telo za svoj imunski odziv potrebuje
https://livestream.com/zivo/stavzivo/videos/220246779, informativno-izobraževalni, 2021-04, Artur-J
no kar se tiče samega ministrstva za obrambo je treba povedat da ga sestavljata kr dve pomembni zmogljivosti in sicer poleg slovenske vojske tudi sistem zaščite in reševanja oziroma sistem varstva pred naravnimi in drugimi nesrečami ki sta vsak po svoje prisotna tako med eee našimi državljani kot tudi v tujini v različnih misijah
informativno-izobraževalni, 2009-11, Gos
in zaščito
informativno-izobraževalni, 2020-09, Artur-J
za azil se pravi za mednarodno zaščito
informativno-izobraževalni, Artur-P
ee mednarodnega inštituta azila oziroma mednarodne zaščite katere
informativno-izobraževalni, Artur-P
ja večja zaščita je ne
nezasebni, 2010-06, Gos
kar pa je teməlno načelo in središče pozornosti kot centri odločajo okrepi$g zə zaščito in koristi otrok
informativno-izobraževalni, Artur-P
Moški
66 %
Ženski
34 %
Raba besede zaščita (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zaščita (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih Neznano (156,8) in podpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (53), 30 do 59 let (89,4), 18 do 34 let (6,4) in 10 do 18 let (25,4). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 156,8. Pri govorcih starih do 10 let se beseda ne pojavlja.
Deleži rabe besede zaščita (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda zaščita (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (66,47 %) in ženski spol (33,53 %).
Raba besede zaščita (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zaščita (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (155,4) in podpovprečno v razvedrilnih (12,4), nezasebnih (27,4) in zasebnih (24,5).
Raba besede zaščita (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zaščita (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (116,9) in spletni komunikaciji (173,3) in podpovprečna v radijskih oddajah (53,8) in televizijskih oddajah (40,9). n/a
Raba besede zaščita (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, beseda zaščita (samostalnik) pri nobeni ravni izobrazbe govorcev ne izkazuje nadpovprečno tipične rabe v korpusu. Vrednosti: Fakulteta ali več (63,8), Višja ali visoka šola (54,5), Srednja šola (38,6) in OŠ ali manj (18,4).
Najpogostejše oblike besede zaščita (samostalnik)
Najpogostejše oblike besede zaščita (samostalnik) v korpusu Gos so zaščito, zaščite, zaščita, zaščiti, zəščito, zəščita, zaščit, zəščiti in začito.
Število pojavitev besede zaščita (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda zaščita (samostalnik) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz podravske regije (16 pojavitev), sledijo govorci iz osrednjeslovenske regije (9), savinjske regije (4), zasavske regije (2), Obalno-kraška;Italija regije (1), obalno-kraške regije (1), jugovzhodnoslovenske regije (1), Gorenjska;Avstrija regije (1) in gorenjske regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz pomurske regije, koroške regije, posavske regije, primorsko-notranjske regije in goriške regije.