Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
soglasje (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
ni dalo to ministrstvo ampak da je to soglasje
informativno-izobraževalni, Artur-P
pršli do usaj do soglasja da te
informativno-izobraževalni, Artur-P
in hkrati dala soglasje oziroma ne izdala soglasja za izd… odprtje sedmih poglavij tako da mislim da upov n… upov ni jutri poteka pristopna konferenca s Hrvaško v Bruslju kjer je situacija jasna
informativno-izobraževalni, 2010-09, Gos
eee z dvotretjinsko večino in tukaj more bit soglasje
informativno-izobraževalni, Artur-P
pa tm bi sigurno dobu soglasje
nezasebni, 2010-03, Gos
ne [ime] je rekla pač da j… ta soglasja da da je urbanist pomembn predvsem v tem primeru če hiša kakorkoli odstopa od lokacijske informacije
zasebni, 2010-02, Gos
no najprej bi reku da je zelo razveseljivo da je bila ta odločitev sprejeta s soglasjem tako pozicije kot opozicije
informativno-izobraževalni, 2009-11, Gos
eem sma tud enega zdaj našla ne vem za petsto pa nekaj pa do tisoč pa tisoč dvesto ne vem po pa ti lahko nabijejo še za soglasja
zasebni, 2010-02, Gos
Raba besede soglasje (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda soglasje (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih Neznano (174,5) in podpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (25,9), 30 do 59 let (14,2) in 18 do 34 let (93,9). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 174,5. Pri govorcih starih 10 do 18 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Število pojavitev besede soglasje (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda soglasje (samostalnik) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz podravske regije (18 pojavitev), sledijo govorci iz pomurske regije (1), osrednjeslovenske regije (1) in gorenjske regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz koroške regije, savinjske regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, primorsko-notranjske regije, goriške regije in obalno-kraške regije.
Deleži rabe besede soglasje (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda soglasje (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (63,37 %) in ženski spol (36,63 %).
Moški
63 %
Ženski
37 %
Raba besede soglasje (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda soglasje (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (139) in podpovprečno v nezasebnih (47) in zasebnih (61,1). V razvedrilnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Raba besede soglasje (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda soglasje (samostalnik) pojavlja glede na izobrazbo govorca na naslednji način: nadpovprečna pri govorcih s fakultetno ali višjo izobrazbo (105) in podpovprečna pri govorcih z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo (18,7) in s srednješolsko izobrazbo (12). Pri govorcih z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Najpogostejše oblike besede soglasje (samostalnik)
Najpogostejše oblike besede soglasje (samostalnik) v korpusu Gos so soglasje, soglasja, soglasju, soglasjem, soglasij, sorglasje, soglasjih in soglasji.
Raba besede soglasje (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda soglasje (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (113,7) in televizijskih oddajah (245,2) in podpovprečna v radijskih oddajah (19,7) in spletni komunikaciji (28,3). n/a