Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Poudarki
preferenčen (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
Ni zadetkov
Ni zadetkov
Ključno vprašanje, na 100 katerega se opira pri opredeljevanju pedagoške paradigme, je, »kateri dejavnik teorija razume kot preferenčen« oz. »katerega razume kot medij 64 vzgoje« (prav tam).
Vpliv filozofske antropologije na slovensko pedagoško misel v 30. letih 20. stoletja, Filozofska fakulteta, Ana Cvetko, 2016
2 Sinonima za besedi preferenčen in preferenca sta v odvisnosti od konteksta bodisi prednosten in prednost ali presojevalen in presoja.
Vpeljava združitveno-razdružitvenega principa v integrativne pogajalske procese, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Andrej Bregar, 2009
V literaturi se kot glavne prednosti Housejeve teorije pot-cilj navajajo (Polston Murdoch, 2013): Model se je izkazal kot preferenčen v situaciji, ko je potrebno nekaj narediti v kratkem času – v nujnih in zapletenih situacijah. Teorija predpostavlja, da so vodje fleksibilni in prilagajajo svoj stil vodenja posameznim situacijam (Negron, 2009, v Polston-Murdoch, 2013). teorija pot-cilj temelji na skupnem mnenju, zaradi česar jo je bolj mogoče uporabiti v skupinah, kjer so člani inteligentni in izobraženi.
Vpliv osebnih vrednot managerjev na vodenje podjetij, Ekonomsko-poslovna fakulteta, Mojmir Debeljak, 2016
Ni zadetkov
Ni zadetkov
Število pojavitev besede preferenčen (samostalnik) na milijon besed v različnih korpusih slovenskega jezika
Beseda preferenčen (samostalnik) se najpogosteje pojavlja v korpusu standardne pisne slovenščine Gigafida (-1 pojavitev na milijon besed).
Raba besede preferen%C4%8Den (samostalnik) od leta 1991 do januarja 2025 glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Za besedo preferen%C4%8Den (samostalnik) ni zadetkov.
Ni zadetkov
Najbolj tipične besede v okolici besede preferenčen (samostalnik) v različnih korpusih
Ni zadetkov
Ni zadetkov
Ni zadetkov