Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
poraz (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
a kako nej vem da ta demonstracija enotnosti ni le še en način s katerim skuša Esdees eee preprečit da bi se ji zgodilo to kar se je zgodilo Eldees leta dva tisoč štiri po porazu na volitvah ?
informativno-izobraževalni, 2009-10, Gos
za zdaj se prvi del irskega načrta uresničuje tri proti ena vodstvo to bi seveda bilo če bi ostalo pri tem tudi maščevanje za poraz pred petimi leti
razvedrilni, 2009-07, Gos
to je tekma ki jo seveda morejo dobiti toda ta poraz že drugi na gostovanju bi precej okrnil okrnil njihove možnosti za zmago v skupini
razvedrilni, 2009-07, Gos
in nekom drue kaj so porazi ?
http://videolectures.net/pozitivnapsihologija_zadel_psihologija/, informativno-izobraževalni, 2013-02, GosVL
ne gre za to gre za to da razume razume da je poraz tudi sestavn del življenja pri katerem se ima pravico slabo počutit
http://videolectures.net/pozitivnapsihologija_zadel_psihologija/, informativno-izobraževalni, 2013-02, GosVL
eem ne kregamo se ne mi se ne kregamo prenesemo poraz
zasebni, 2020-09, Artur-N
ko pa so porazi oziroma poškodbe
informativno-izobraževalni, Artur-P
in jasno da tak človek ne more sprejet poraza ne
informativno-izobraževalni, 2009-06, Gos
Število pojavitev besede poraz (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda poraz (samostalnik) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz osrednjeslovenske regije (4 pojavitve), sledijo govorci iz podravske regije (1) in Jugovzhodna Slovenija;osrednjeslovenska regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz pomurske regije, koroške regije, savinjske regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, gorenjske regije, primorsko-notranjske regije, goriške regije in obalno-kraške regije.
Raba besede poraz (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda poraz (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih 10 do 18 let (243,7) in Neznano (150,7) in podpovprečno pri govorcih starih 30 do 59 let (79,9) in 18 do 34 let (31). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 150,7. Pri govorcih starih nad 60 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Deleži rabe besede poraz (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda poraz (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (83,33 %) in ženski spol (16,67 %).
Moški
83 %
Ženski
17 %
Raba besede poraz (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda poraz (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v razvedrilnih (415,9) in podpovprečno v informativno-izobraževalnih (85,6) in zasebnih (42,9). V nezasebnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Raba besede poraz (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda poraz (samostalnik) pojavlja glede na izobrazbo govorca na naslednji način: nadpovprečna pri govorcih s fakultetno ali višjo izobrazbo (171,8) in podpovprečna pri govorcih s srednješolsko izobrazbo (67,5). Pri govorcih z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo in z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Najpogostejše oblike besede poraz (samostalnik)
Najpogostejše oblike besede poraz (samostalnik) v korpusu Gos so poraz, poraza, porazu, porazi, porazov in porazih.
Raba besede poraz (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda poraz (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v televizijskih oddajah (655,1) in podpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (51) in radijskih oddajah (73,9). n/a