Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
odločba (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
te odločbe və uradnem listu
informativno-izobraževalni, Artur-P
ker potem niti ustaunega sodišča ozjiroma odločbo ustaunega sodišča ne bote vel vedəl brat
informativno-izobraževalni, Artur-P
in ta senat je šestega oktobra izdal eee pozitivno odločbo torej odločbo ki je vsebovala pozitivno mnenje za ustanovitev nove univerze
informativno-izobraževalni, 2009-10, Gos
pretpisuje izdajo upraune odločbe
informativno-izobraževalni, Artur-P
razlagamo samo ustavno odločbo in zato jo preprosto
informativno-izobraževalni, Artur-P
ustauno odločbo
informativno-izobraževalni, Artur-P
pač tukaj je odločba senata za akreditacijo pri svetu republike Slovenije za visoko šolstvo ki izdaja pozitivno strokovno mnenje k ustanovitvi nove univerze na Brdu pri Kranju
informativno-izobraževalni, 2009-10, Gos
to ustauno odločbo o izbrisanih
informativno-izobraževalni, Artur-P
Moški
54 %
Ženski
46 %
Raba besede odločba (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda odločba (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih Neznano (218,1) in podpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (5,7), 30 do 59 let (9,5) in 10 do 18 let (19,2). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 218,1. Pri govorcih starih 18 do 34 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Deleži rabe besede odločba (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda odločba (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (53,95 %) in ženski spol (46,05 %).
Raba besede odločba (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda odločba (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (169,7) in podpovprečno v razvedrilnih (4,7) in zasebnih (1,7). V nezasebnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Število pojavitev besede odločba (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda odločba (samostalnik) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz osrednjeslovenske regije (5 pojavitev), sledijo govorci iz jugovzhodnoslovenske regije (1).
Raba besede odločba (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda odločba (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (137,7) in podpovprečna v radijskih oddajah (14,6), televizijskih oddajah (82,7) in spletni komunikaciji (12,5). n/a
Raba besede odločba (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, beseda odločba (samostalnik) pri nobeni ravni izobrazbe govorcev ne izkazuje nadpovprečno tipične rabe v korpusu. Vrednosti: Fakulteta ali več (9,7), Višja ali visoka šola (4,1), Srednja šola (2,7) in OŠ ali manj (13,9).
Najpogostejše oblike besede odločba (samostalnik)
Najpogostejše oblike besede odločba (samostalnik) v korpusu Gos so odločbe, odločbo, odločba, odločbi, odločb, odločp, odlodžbe, odlodžbo, odlodžba in udlodžbe.