Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
nasilje (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
težko je govorit o nasilju na splošno ne
informativno-izobraževalni, 2009-08, Gos
e bolniki se pa e pogosto soočajo tudi zə različnimi oblikami nasilja predvsəm pri naših otrokih najmlajših
https://youtu.be/TCEX9YOUJvw, informativno-izobraževalni, 2021-09, Artur-J
eee no medve bova seveda v drugem delu kej več povedali tudi o tem eee zakaj nasilje kako nasilje
informativno-izobraževalni, 2009-08, Gos
eee domačega mogoče tudi v šoli eee stvari eee ne delujejo vrstniš… medvrstniško nasilje je tudi prisotno eee učne težave nasilje v družini
informativno-izobraževalni, 2009-10, Gos
[ime] vrnitev v Kobarid sovpada z dnevi aktivizma proti nasilju nad ženskami
informativno-izobraževalni, 2009-06, Gos
ki eem zmerja ustrahuje in oziroma ali spodbuja k nasilju sovraštvu ali diskriminaciji
http://videolectures.net/znanstveni_dosezki2012_erjavec_govor/, informativno-izobraževalni, 2013-10, GosVL
eee in mi skupaj z njimi presodimo ali eee je težava oziroma problem tako velik da je potrebno otroka eee namestit v krizni center ga umaknit od doma da se to nasilje oziroma neustrež… zno… reševanje eee konfliktov z starši eee na… rešuje na drugačn način
informativno-izobraževalni, 2009-10, Gos
ustrahovanje eee nasilje eee in eee še kej eee hujšega
http://videolectures.net/znanstveni_dosezki2012_erjavec_govor/, informativno-izobraževalni, 2013-10, GosVL
Raba besede nasilje (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda nasilje (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v radijskih oddajah (228,2) in televizijskih oddajah (193,6) in podpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (75,4). n/a
Najpogostejše oblike besede nasilje (samostalnik)
Najpogostejše oblike besede nasilje (samostalnik) v korpusu Gos so nasilje, nasilja, nasilju, nasiljəm in nasiljem.
Deleži rabe besede nasilje (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda nasilje (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (28,79 %) in ženski spol (71,21 %).
Moški
29 %
Ženski
71 %
Raba besede nasilje (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, beseda nasilje (samostalnik) pri nobeni ravni izobrazbe govorcev ne izkazuje nadpovprečno tipične rabe v korpusu. Vrednosti: Fakulteta ali več (59,3) in Srednja šola (27,2). Pri govorcih z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo in z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Raba besede nasilje (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda nasilje (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih Neznano (175,4) in podpovprečno pri govorcih starih 30 do 59 let (69,8) in 18 do 34 let (16,6). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 175,4. Pri govorcih starih nad 60 let, 10 do 18 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Raba besede nasilje (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda nasilje (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (161) in podpovprečno v razvedrilnih (31,9) in zasebnih (11,5). V nezasebnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Število pojavitev besede nasilje (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda nasilje (samostalnik) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz osrednjeslovenske regije (4 pojavitve), sledijo govorci iz podravske regije (3), goriške regije (2), koroške regije (1) in gorenjske regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz pomurske regije, savinjske regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, primorsko-notranjske regije in obalno-kraške regije.