Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
kokoš (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
kvoko nasado s te gje že tej jem piškince pa kokovše
razvedrilni, 2010-07, Gos
zjtro sn vstala sn nahranla kekuše sn dala kuhet kesilo sn nrdila njoke sn eee sn dala sušit štrace sn jih pobrala nezaj v hišo in tku se je ubrnu dan ukuli pol sem šla pobiret žižole
zasebni, 2009-12, Gos
kokoši
zasebni, 2021-07, Artur-N
najslabša kokoš
informativno-izobraževalni, Artur-P
kokoši
zasebni, 2021-04, Artur-N
v crem… čʁedi kokoši na kateʁo skoč petelin kadaʁkol
informativno-izobraževalni, Artur-P
kokoši imamo zaprte v kokošnjaku
zasebni, 2021-07, Artur-N
ni cilj vrh Triglava cilj je da greš in da si z neki novi družbi da srečaš popolnoma neznane ljudi s celega sveta se z njimi pogovoriš kakšno rečeš pogledaš rože povohaš opazuješ gamse pelko ne vem alpsko kokoš kozoroga vidiš svizca vidiš ne vem cojzovo zvončnico in vse tisto kar eee tukaj ni kar rase samo v visokogorju in kar živi v visokogorju
razvedrilni, 2009-11, Gos
Raba besede kokoš (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda kokoš (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (154), 30 do 59 let (105,7) in Neznano (132,9). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 132,9. Pri govorcih starih 18 do 34 let, 10 do 18 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Raba besede kokoš (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda kokoš (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v razvedrilnih (566,1) in zasebnih (113,4) in podpovprečno v informativno-izobraževalnih (30,2). V nezasebnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Raba besede kokoš (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda kokoš (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v radijskih oddajah (234,6) in televizijskih oddajah (277,4) in podpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (63,1). n/a
Raba besede kokoš (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda kokoš (samostalnik) pojavlja glede na izobrazbo govorca na naslednji način: nadpovprečna pri govorcih s srednješolsko izobrazbo (107,2) in podpovprečna pri govorcih s fakultetno ali višjo izobrazbo (26) in z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo (55,5). Pri govorcih z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Najpogostejše oblike besede kokoš (samostalnik)
Najpogostejše oblike besede kokoš (samostalnik) v korpusu Gos so kokoši, kokoš, kokošim, kokovši, kokovše, kokovš, kekuše in kakuš.
Deleži rabe besede kokoš (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda kokoš (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (47,06 %) in ženski spol (52,94 %).
Moški
47 %
Ženski
53 %
Število pojavitev besede kokoš (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda kokoš (samostalnik) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz osrednjeslovenske regije (2 pojavitvi), sledijo govorci iz podravske regije (1) in Obalno-kraška;osrednjeslovenska regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz pomurske regije, koroške regije, savinjske regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, gorenjske regije, primorsko-notranjske regije, goriške regije in obalno-kraške regije. Izven slovenskih meja se beseda pojavlja pri govorcih iz Madžarske (3).