Korpusnik

Povzemalnik korpusnih podatkov

Druge možnosti:  Nalaganje...
Prikazani rezultati za:
  • duševen (samostalnik)

  • Viri: Nalaganje...
  • Pogostost: Nalaganje...

Glavne točke

  • Najpogosteje se beseda uporablja v sledečih besedilih: izvirni znanstveni članek, doktorska disertacija in magistrsko delo.
  • Najpogosteje se pojavlja v sledečih vedah: H160 Splošna, sistematična in praktična krščanska teologija, H002 Teologija in H155 Morala.
  • Najpogostejše ključne besede besedil, v katerih se beseda pojavlja, so: čustvenost, religioznost, religiozne orientacije, mladostništvo in magistrska dela.
  • Najbolj tipično se pojavlja ob besedah ), v, in in ,.

Tip besedila

Pri pogostejših poizvedbah lahko vračanje rezultatov traja nekoliko dlje...

Vede

V vseh petih korpusih, po katerih išče Korpusnik, je več kot 5,5 milijard pojavnic...

Najpogostejše ključne besede

V vseh petih korpusih, po katerih išče Korpusnik, je več kot 5,5 milijard pojavnic...

Leto objave

V vseh petih korpusih, po katerih išče Korpusnik, je več kot 5,5 milijard pojavnic...

Kolokacije

V vseh petih korpusih, po katerih išče Korpusnik, je več kot 5,5 milijard pojavnic...

Zgledi

  • Gre za tujko, ki je prevzeta in prilagojena iz poznolatinskega pojma mentalis, duševen, umski; izpeljanke iz lat. mens, um, misleči duh, zavest, pamet (Snoj, 2003, 393).

    Povezanost religioznosti in pozitivne mladostniške čustvenosti, Filozofska fakulteta, Irena Jerše, 2016

  • Če si pogledamo etimološki pomen pojma »duševen«, vidimo, da je prvoten pomen dihanje, temelji na dejstvu, da je dihanje najočitnejši znak življenja, prisotnosti duše v telesu.

    Povezanost religioznosti in pozitivne mladostniške čustvenosti, Filozofska fakulteta, Irena Jerše, 2016

  • Psihosocialen pa je definiran kot »duševen in družben v medsebojnem odnosu« (prav tam).

    Spletna družbena omrežja v vsakdanjem življenju mladih, Pedagoška fakulteta, Tadeja Pust, 2020

  • Tabela 1: Pregled temeljnih raziskav in študijo značilnostih delovnih mest in lastnosti kompetenc (Bergmann, 2000:11-26) psihosomatski – SSKJ ga označuje kot pridevnik v medicini, duševen in telesen v medsebojnem odnosu, psihosomatski razvoj otrok/ psihosomatske bolezni, motnje telesne bolezni, motnje nastale zaradi vplivanja duševnih pojavov.

    Povezanost kompetentnosti managerjev z njihovo uspešnostjo v avtomobilski panogi, Fakulteta za organizacijske vede, Nina Strugar, 2010

  • Tabela št. 1: Pregled temeljnih raziskav in študij o značilnostih delovnih mest in lastnosti kompetenc (Bergmann, 2000) 18 psihosomatski – SSKJ ga označuje kot pridevnik v medicini – duševen in telesen v medsebojnem odnosu: psihosomatski razvoj otrok / psihosomatske bolezni, motnje telesne bolezni, motnje, nastale zaradi vplivanja duševnih pojavov.

    Alokacija človeških virov v procesu razvoja proizvoda glede na poslovno strategijo, Fakulteta za organizacijske vede, Jure Meglič, 2006

  • Szasz, Thomas S. (1982): Proizvodnja ludila (Usporedno proučevanje inkvizicije i pokreta za brigu o duševnom zdravlju).

    Homofobija: kultura strahu pred homoseksualnostjo, Fakulteta za družbene vede, Roman Kuhar, 2006

  • 5 Okrnitve svobode, kjer gre za neupravičen poseg v prostost, ki je lahko fizičen (npr. nezakonit pripor) ali duševen (npr. odvzem svobodne volje).

    Odškodninska odgovornost države pri kršitvah človekovih pravic, Fakulteta za upravo, Andrej Petek, 2009

  • Uporablja se pri pridevnikih, ki pomenijo barve (rdeč, bel); ki so po nastanku deležniki (vroč, pereč); pri tistih, ki ne ločijo določne ali nedoločne oblike (bratov, divji, mladinski); pri mnogih pridevnikih z obrazili -en, -ən, -av, -ast, -at (senen, duševen, zvedav), ki nekateri že sami izražajo določeno stopnjo ali pa so vrstni.

    Oblikoslovje slovenskih pregibnih besednih vrst v osnovnošolskih učbenikih, Filozofska fakulteta, Sabina Javornik, 2010