Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
zadati (glagol)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
m… mi smo si zadali cilj da pogledamo vsej te tri mesta to je ias eee širas Espahan in eee torej ta zlo znani persepolis a ne
razvedrilni, 2009-10, Gos
vlada si je s koalicisko pogodbo na področju spodbujanja in razvoja športa zadala konkretne cilje
informativno-izobraževalni, Artur-P
tega si nismo zadali bolj smo si zadali to razpršeno
informativno-izobraževalni, 2020-10, Artur-J
eee če za konəc povzaməm oziroma še naštejəm cilje ki smo si jih zadali v okviru projekta
https://nas.cjvt.si/index.php/apps/files/?dir=/ASR/JavniGovor/JavniGovor-01-FERI-IzvorniPosnetki-bkp&fileid=1452584, informativno-izobraževalni, 2021-04, Artur-J
naše države in za opstoj sistema ki smo si ga zadali
informativno-izobraževalni, Artur-P
ker mam zlo rəd da ga nardim tko kot si ga zadam in da me stvari ne čakajo
informativno-izobraževalni, 2021-04, Artur-J
najbolj vas je bolezən onesposobljala prov v času študija vi pa se niste dali še večji tempo ste si zadali takrat študirali naprej
informativno-izobraževalni, Artur-J
rešujejo usebino kot smo si jo zadali v koalicijski pogodbi
informativno-izobraževalni, Artur-P
Število pojavitev besede zadati (glagol) glede na regijo govorca
Beseda zadati (glagol) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz osrednjeslovenske regije (5 pojavitev), sledijo govorci iz savinjske regije (3), koroške regije (2), primorsko-notranjske regije (1), pomurske regije (1), Goriška;osrednjeslovenska regije (1) in gorenjske regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz podravske regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, goriške regije in obalno-kraške regije.
Raba besede zadati (glagol) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zadati (glagol) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (122,7), 10 do 18 let (274,2) in Neznano (127,1) in podpovprečno pri govorcih starih 30 do 59 let (56,2) in 18 do 34 let (69,7). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 127,1. Pri govorcih starih do 10 let se beseda ne pojavlja.
Deleži rabe besede zadati (glagol) glede na spol govorca
Beseda zadati (glagol) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (59,38 %) in ženski spol (40,63 %).
Moški
59 %
Ženski
41 %
Raba besede zadati (glagol) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zadati (glagol) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (123,1) in podpovprečno v razvedrilnih (66,8) in zasebnih (84,4). V nezasebnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Raba besede zadati (glagol) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zadati (glagol) pojavlja glede na izobrazbo govorca na naslednji način: nadpovprečna pri govorcih z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo (198,7) in podpovprečna pri govorcih s fakultetno ali višjo izobrazbo (55,2), z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo (88,4) in s srednješolsko izobrazbo (75,9).
Najpogostejše oblike besede zadati (glagol)
Najpogostejše oblike besede zadati (glagol) v korpusu Gos so zadali, zadal, zadala, zedam, zadau, zadat, zadamo, zadam in zadalo.
Raba besede zadati (glagol) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda zadati (glagol) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v radijskih oddajah (187), telefonskih pogovorih (149,8) in spletni komunikaciji (178,4) in podpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (71,8) in televizijskih oddajah (73,7).