Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
soočati (glagol)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
zato je u času ko se soočamo
informativno-izobraževalni, Artur-P
prijav mamo tudi zelo səm žalostna ko recimo pridejo starši ki se že e soočajo s težko obliko bolezni pri otroku in se recimo zaradi nerazumevanja v javnosti
https://youtu.be/TCEX9YOUJvw, informativno-izobraževalni, 2021-09, Artur-J
no ker jz se s… s… s… skoz se s tem soočam a je to sam zato k sem jst mama pa se mi zdi valda moj otrok poseben
nezasebni, 2010-06, Gos
e hkrati se pa sooča z zelo takimi resnimi in eem temačnimi temami eem
zasebni, 2020-12, Artur-N
težave s katerimi se zaposleni soočajo na dneuni rauni
informativno-izobraževalni, Artur-P
eem ja zato vabim vse ki se soočajo s to boleznijo
https://livestream.com/zivo/stavzivo/videos/221511406, informativno-izobraževalni, 2021-05, Artur-J
eee tankarjev eee cevovodov eee je v bistvu provzaprov vsak dan a ne najbolj obremenjene eee tudi eee prometne poti znotraj morij eee se seveda tudi soočajo z onesnaženjem že zaradi pogonskih goriv zaradi izpustov ne vode
http://videolectures.net/pms2013_brecko_grubar_morja_oceani/, informativno-izobraževalni, 2013-09, GosVL
se lahko u svojem izvajanju sooča
informativno-izobraževalni, Artur-P
Raba besede soočati (glagol) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda soočati (glagol) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih 30 do 59 let (112,9) in Neznano (138,2) in podpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (21,6) in 18 do 34 let (32,3). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 138,2. Pri govorcih starih 10 do 18 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Število pojavitev besede soočati (glagol) glede na regijo govorca
Beseda soočati (glagol) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz osrednjeslovenske regije (12 pojavitev), sledijo govorci iz podravske regije (7), koroške regije (3), savinjske regije (1), Osrednjeslovenska;jugovzhodna Slovenija regije (1) in goriške regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz pomurske regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, gorenjske regije, primorsko-notranjske regije in obalno-kraške regije.
Raba besede soočati (glagol) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda soočati (glagol) pojavlja glede na izobrazbo govorca na naslednji način: nadpovprečna pri govorcih s fakultetno ali višjo izobrazbo (102,2) in podpovprečna pri govorcih z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo (70,1) in s srednješolsko izobrazbo (5). Pri govorcih z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Deleži rabe besede soočati (glagol) glede na spol govorca
Beseda soočati (glagol) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (47,11 %) in ženski spol (52,89 %).
Moški
47 %
Ženski
53 %
Raba besede soočati (glagol) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda soočati (glagol) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (167) in podpovprečno v nezasebnih (13,1) in zasebnih (6,4). V razvedrilnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Najpogostejše oblike besede soočati (glagol)
Najpogostejše oblike besede soočati (glagol) v korpusu Gos so soočamo, soočajo, sooča, soočali, soočate, soočal, soočat, soočati, soočam in soočata.
Raba besede soočati (glagol) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda soočati (glagol) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (113,9) in spletni komunikaciji (141,6) in podpovprečna v radijskih oddajah (82,4) in televizijskih oddajah (39). n/a