Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Akademska slovenščina
ovedeti (glagol)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
Glavne točke
- Najpogosteje se beseda uporablja v sledečih besedilih: intervju, zbornik strokovnih ali nerecenziranih znanstvenih prispevkov na konferenci in recenzija, prikaz knjige, kritika.
- Najpogosteje se pojavlja v sledečih vedah: H170 Biblija, H590 Baltski in slovanski jeziki in književnosti in H390 Splošna in primerjalna književnost, literarna kritika, literarna teorija.
- Najpogostejše ključne besede besedil, v katerih se beseda pojavlja, so: zborniki, slovenska književnost, otroci, družba in bralna pismenost.
- Najbolj tipično se pojavlja ob besedah kmalu, se, biti, ta in da.
Tip besedila
Vede
Najpogostejše ključne besede
Leto objave
Kolokacije
Zgledi
Ob vprašanjih in poskusih na igrišču se bodo otroci ovedeli tega dejstva.
Okolje in jaz 2, Pedagoška fakulteta, Milica G. Antić, 2014
Ob novih članicah se bomo mogoče šele ovedeli določenih problemov in političnih drž, tako da se bomo morali z njimi pravzaprav pomeriti.
Pogovor z Giannijem Vattimom, Filozofska fakulteta, 2004
Sredi leta 1917 se je tega dodobra ovedela tudi stranka sama, in sklenila je rešiti svoj politični kapital na najbolj samoumeven način.
Slovenska trideseta leta, Simpozij 1995. Slovenska matica, Ljubljana 1997, 254 str., Filozofska fakulteta, Bojan Balkovec, 1998
Vendar se je kmalu ovedela nevarnosti poljubnega psihološkega kombiniranja pri glajenju neskladnosti med evangeliji ter za polnjevanju vrzeli in odstranjevanju protislovij v njih.
Nova zaveza in slovenska literatura, Filozofska fakulteta, Vid Snoj, 2012
P ovčji prid. 2: B, T ovedati glag. T ovedeti glag. 2: B, T ovekovečiti glag. T Oven sam.
Kvantitativni oris romanov Ivana Preglja, Fakulteta za humanistiko, Anej Žagar, 2017
In da so morali vsake toliko koga ustreliti ali »zagnati« krematorijske peči, da so se ovedeli, da to je vendarle prostor, ki ni »naravno običajen«.
Taborišče kot zona zla, Filozofska fakulteta, Manca Erzetič, 2014
Ravno v sferi institucij javnosti 17. in 18. stoletja se je buržoazna družba ovedela sebe in v zgodovinskem boju proti fevdalni oblasti vzpostavila buržoazno oziroma kapitalistično družbo s svojim zgodovinsko specifičnim produkcijskim načinom (Warner, 2002, str. 48).
Vznik javnosti v času množičnih protestov v Sloveniji leta 2012 in 2013, Fakulteta za družbene vede, Marko Ribać, 2018
Kritična teorija spektakla se lahko uresniči samo, če se združi s praktičnim tokom zanikanja družbe.15 To zanikanje, ki je oživitev revolucionarnega razrednega boja, se bo ovedelo samega sebe v tem, ko bo razvijalo 14 Cf. Sontag, S. (2001): O fotografiji.
Družba spektakla, Fakulteta za humanistične študije, Marko Galič, 2012