Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
odstopiti (glagol)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
povedal sem da smo ga na naši strani tudi potrdili pa je hrvaška od tega odstopila
informativno-izobraževalni, 2010-09, Gos
opčina Postojna je enostʁansko octopila ot tega
informativno-izobraževalni, Artur-P
in ja zamajalo se je predvsem eee ta glavnemu šefu Ig… Igorju Bavčarju pa so eni odstopili že malo prepozno v glavnem Istrabenz je v hudih škripcih ampak ne samo on ampak cel holding
razvedrilni, 2009-11, Gos
na roko ji seveda gredo odstopi kajti štiri tekmovalke niso končale prvega veleslaloma
razvedrilni, 2009-07, Gos
in so nam takrat že e samostan odstopu z darilno pogodbo parcelo na vrhu za postavitəv razglednega stolpa leta tisoč devetsto enajst
informativno-izobraževalni, 2021-04, Artur-J
təm je nova desna vlada preprosto dala oblubo da bo takoj octopila in prvi dan je to tudi rasglasila
informativno-izobraževalni, Artur-P
nadia fankini je edina ki je odstopila
razvedrilni, 2009-08, Gos
to se pravi ne govort da se ot tega sporazuma ne da octopit
informativno-izobraževalni, Artur-P
Število pojavitev besede odstopiti (glagol) glede na regijo govorca
Beseda odstopiti (glagol) se v korpusu Gos najpogosteje pojavi pri govorcih iz osrednjeslovenske regije (6 pojavitev), sledijo govorci iz podravske regije (2), jugovzhodnoslovenske regije (2), savinjske regije (1), koroške regije (1), goriške regije (1) in gorenjske regije (1). Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz pomurske regije, zasavske regije, posavske regije, primorsko-notranjske regije in obalno-kraške regije.
Raba besede odstopiti (glagol) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda odstopiti (glagol) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih Neznano (155,1) in podpovprečno pri govorcih starih nad 60 let (77), 30 do 59 let (49,3) in 18 do 34 let (65,6). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 155,1. Pri govorcih starih 10 do 18 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Deleži rabe besede odstopiti (glagol) glede na spol govorca
Beseda odstopiti (glagol) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (82,35 %) in ženski spol (17,65 %).
Moški
82 %
Ženski
18 %
Raba besede odstopiti (glagol) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda odstopiti (glagol) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (130,9) in razvedrilnih (230,6) in podpovprečno v zasebnih (7,6). V nezasebnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Raba besede odstopiti (glagol) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda odstopiti (glagol) pojavlja glede na izobrazbo govorca na naslednji način: nadpovprečna pri govorcih s srednješolsko izobrazbo (119,1) in podpovprečna pri govorcih s fakultetno ali višjo izobrazbo (17,3) in z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo (18,5). Pri govorcih z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Najpogostejše oblike besede odstopiti (glagol)
Najpogostejše oblike besede odstopiti (glagol) v korpusu Gos so octopila, odstopi, odstopila, odstopil, odstopili, odstopu, odstopiti, odstopim, odstopijo in octopile.
Raba besede odstopiti (glagol) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda odstopiti (glagol) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v radijskih oddajah (143,4) in televizijskih oddajah (300,6) in podpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (78,1) in spletni komunikaciji (28). n/a