Akademska slovenščina
proiranski (adjective)
- Sources: Loading...
- Frequency: Loading...
Main points
- The word is most frequently used in the following texts: znanstvena monografija, izvirni znanstveni članek, and doktorska disertacija.
- It is most typically found in domains: H190 Nekrščanska verstva, S175 Polemologija, and H160 Splošna, sistematična in praktična krščanska teologija.
- Most common keywords of texts in which the word is found are: islam, vojska, vojni konflikti, vojna strategija, and varnost.
- The word most typically occurs with Hezbole, šiit, libanonski, šiitski, and skupina.
Text type
Domains
Common keywords
Year of publication
Collocations
Examples
Odnosi so se izboljšali leta 1987, ko je prišlo do ustavitve napadov na enote UNIFIL in omejitve dejavnosti RG ter drugih proiranskih skupin.
Odvisnost Libanona od Sirije, Fakulteta za družbene vede, Kristina M. Jevnikar, 2002
Leta 2006 se je znova poostril konflikt med izaelskimi silami in proiranskim ekstremnim gibanjem Hezbolah v južnem Libanonu.
Družbena geografija sveta, Univerza na Primorskem, Milan Bufon, 2014
Naspro tovanje vojni v Iraku so izrazili tudi tisti mediji v Siriji in Libanonu, ki zastopajo predvsem prosirska ter proiranska vladna stališča.
Irak - poligon za preizkušanje novih vojaških doktrin, Fakulteta za družbene vede, Uroš Svete, 2006
Prepričanja, kot jih imajo proiranski muslimanski fundamentalistčni teroristi, da je nasilje predpisano od Boga in da žrtvovanje v borbi proti nevernikom vodi v raj, predstavljajo veliko grožnjo nasprotnikom.
Vloga medijev pri delovanju terorizma, Fakulteta za varnostne vede, Anton Eferl, 2011
Spopadi so se začeli z napadom proiranske socialistične skupine na oporišče KDP v Sulejmaniji.
Vloga Turčije v konfliktih v Kurdistanu, Fakulteta za družbene vede, Rok Frelih, 2012
Nastanek države Izrael je močno načel to šibko ravnovesje med kristjani in muslimani, ki se je zaradi množice muslimanskih beguncev iz Palestine prevesila v korist islama (rast vpliva proiranske šiitske milice Hezbolah).
Krščanske skupnosti Bližnjega vzhoda, Teološka fakulteta, Janez Vene, 2017
Iranska strategija je imela tri cilje: -nadzor nad šiitskim prebivalstvom s podporo proiranskih odporniških skupin, 12 Za to je bila odgovorna tajna policija DRA, ki pa je delovala pod nadzorom KGB.
Islamska odporniška gibanja na prelomu tisočletja, Fakulteta za družbene vede, Luka Novak, 2004
17. september 1986: Proiranska skupina je v bombni eksploziji pred veleblagovnico v Parizu ubila sedem ljudi, ranjenih je bilo več kot 50 oseb (STA 2015).
Vloga religije v spletu družbenih dejavnikov terorističnih napadov v Franciji, Filozofska fakulteta, Ksenja Draškovič, 2019