Korpusnik
Povzemalnik korpusnih podatkov
Govorjena slovenščina
tožilka (samostalnik)
- Viri: Nalaganje...
- Pogostost: Nalaganje...
kasneje je nasprotoval imenovanju generalne državne tožilke [ime] [priimek] za pravosodno ministrico ker naj bi ona sprožila preiskavo
informativno-izobraževalni, 2009-05, Gos
tudi generalna držauna tožilka je nedvomno strokounjakinja za to področje
informativno-izobraževalni, Artur-P
kajti če se sama še kot tožilka
informativno-izobraževalni, Artur-P
in okrožna državna tožilka
informativno-izobraževalni, Artur-P
Moški
75 %
Ženski
25 %
Raba besede tožilka (samostalnik) z vidika starostnega obdobja govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda tožilka (samostalnik) pojavlja glede na starostno obdobje govorca na naslednji način: nadpovprečno pri govorcih starih Neznano (226). Pri govorcih, za katere ni podatka o starosti, je vrednost 226. Pri govorcih starih nad 60 let, 30 do 59 let, 18 do 34 let, 10 do 18 let in do 10 let se beseda ne pojavlja.
Deleži rabe besede tožilka (samostalnik) glede na spol govorca
Beseda tožilka (samostalnik) se glede na spol govorca pojavlja na naslednji način: moški spol (75 %) in ženski spol (25 %).
Raba besede tožilka (samostalnik) v različnih vrstah govornih dogodkov glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda tožilka (samostalnik) pojavlja v različnih vrstah govornih dogodkov na naslednji način: nadpovprečno v informativno-izobraževalnih (171,2). V razvedrilnih, nezasebnih in zasebnih govornih dogodkih se beseda ne pojavlja.
Raba besede tožilka (samostalnik) v različnih oblikah govornega sporočanja glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, se beseda tožilka (samostalnik) pojavlja v različnih oblikah govornega sporočanja na naslednji način: nadpovprečna v komunikaciji z osebnim stikom (114,9) in televizijskih oddajah (294,8). n/a
Raba besede tožilka (samostalnik) z vidika ravni izobrazbe govorca glede na korpusno povprečje (nad 100 = bolj tipično; pod 100 = manj tipično)
Glede na korpusno povprečje, pri čemer je raba nad 100 nadpovprečna, beseda tožilka (samostalnik) pri nobeni ravni izobrazbe govorcev ne izkazuje nadpovprečno tipične rabe v korpusu. Vrednosti: . Pri govorcih s fakultetno ali višjo izobrazbo, z višješolsko ali visokošolsko izobrazbo, s srednješolsko izobrazbo in z osnovnošolsko ali nižjo izobrazbo se beseda ne pojavlja.
Najpogostejše oblike besede tožilka (samostalnik)
Beseda tožilka (samostalnik) se v korpusu Gos pojavi samo v oblikah tožilka in tožilke.
Število pojavitev besede tožilka (samostalnik) glede na regijo govorca
Beseda se ne pojavlja pri govorcih iz pomurske regije, podravske regije, koroške regije, savinjske regije, zasavske regije, posavske regije, jugovzhodnoslovenske regije, osrednjeslovenske regije, gorenjske regije, primorsko-notranjske regije, goriške regije in obalno-kraške regije.
Ni zadetkov